Jak prać ubrania robocze?

Autor: Marcin Szymczak Kategoria: Główna kategoria Opublikowano:
Jak prać ubrania robocze?

Jak prać buty robocze? Jak utrzymać odzież zawodową w świetnym stanie przez długi czas? w tym artykule zdradzimy tajniki profesjonalnej pielęgnacji obuwia i odzieży BHP. Przeczytaj i sprawdź, czy do tej pory robiłeś to prawidłowo!

Jak prać buty robocze?

Jako profesjonalny sklep BHP z przykrością przyglądamy się metodom osób, które na własną rękę próbują dokładnie wyczyścić buty robocze. Często w dobrej wierze starają się samodzielnie poszukiwać informacji, zadając na forach pytania, takie jak np.: czy da się prać buty w pralce lub – jak prać buty robocze w pralce… Pranie obuwia w pralce bębnowej zalicza się do jednego z kardynalnych błędów, które prawie zawsze skutkują zniszczeniem butów, a w lepszej sytuacji – realnym skróceniem ich żywotności i utratą właściwości. Nie ma żadnej dobrej metody na to jak wyprać buty robocze, ponieważ ich po prostu się nie pierze. .

Dlaczego nie można prac butów BHP w pralce?

Wiele profesjonalnych modeli BHP jest wyposażonych w stalowy lub kompozytowy podnosek. Często mamy również do czynienia z obuwiem z licowej skóry bydlęcej. To materiały, które nie powinny być poddawane intensywnemu działaniu ciepłej wody.

Jak dbać o buty robocze? Zwróć uwagę na:

  • - systematyczne czyszczenie części zewnętrznej za pomocą miękkiej szczotki lub gąbki,
  • - na większe zabrudzenia stosuj delikatne środki czyszczące, dedykowane do materiału, z jakiego wykonany jest but,
  • - przechowywanie butów w suchym, przewiewnym miejscu,
  • - dbanie o czystość wkładek (można je wymieniać w razie potrzeby),
  • - stosowanie środków pielęgnujących i odpowiednich impregnatów (jeżeli przepisy BHP w Twoim miejscu pracy na to pozwalają).

Jak prać ubrania robocze?

jak dbać o ubranie robocze? W wielu zakładach pracy do dyspozycji pracowników pozostają specjalne pralnie na odzież roboczą. Mają one miejsce zazwyczaj w zakładach, w których uniformy narażone są na działanie smarów, olejów, czy środków chemicznych. Jeżeli jednak podejmujesz się prania odzieży zawodowej na własną rękę, pamiętaj o kilku ważnych kwestiach! Jedną z nich jest temperatura prania.

W ilu stopniach prać ubrania robocze?

W pierwszej kolejności sprawdź w ilu stopniach prać ubrania robocze. Taką informację na pewno znajdziesz na metce producenta. Wysokość temperatury prania najczęściej jest uzależniona od rodzaju zabrudzeń, z jakimi masz do czynienia.

  • - od 30°C do 40°C – w takiej temperaturze wypierzesz większości ubrań roboczych z materiałów syntetycznych jak poliester czy nylon.
  • - 40°C do 60°C – ta temperatura jest skuteczna w usuwaniu trudniejszych plam i zabrudzeń. Na tym programie wypierzesz ubrania robocze bawełniane czy ubrania z mieszanką bawełny i poliestru.
  • - 60°C do 90°C – przy takiej temperaturze powinny zejść nawet najsilniejsze zabrudzenia. To odpowiedni program do odzieży roboczej narażonej na oleje i smary. Wysoka temperatura pomaga zniszczyć bakterie i drobnoustroje, zapewniając lepszą higienę, dlatego może się też sprawdzić w przypadku prania odzieży medycznej.

W czym prać ubrania robocze?

Większość ubrań roboczych można oczywiście prać za pomocą tradycyjnych detergentów, takich jak wybielacze i proszki do prania. Jednak w przypadku trudniejszych plam warto skorzystać ze specjalnych past BHP. To środki przeznaczone do usuwania trudnych zabrudzeń, które często pojawiają się na odzieży roboczej. Dzięki nim skutecznie pozbędziesz się plam pochodzących z oleju, smaru itp. Należy pamiętać, że przed użyciem pasty zawsze warto sprawdzić etykietę ubrania roboczego i postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Po zastosowaniu pasty, ubranie można wyprać zgodnie z instrukcjami na etykiecie.

Wiesz już jak dbać o buty robocze i jak prawidłowo obchodzić się z odzieżą zawodową. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty, w której znajdziesz odzież, obuwie, środki czystości i inne artykuły BHP!

Komentarze

Zostaw komentarz