Rękawice robocze BHP

OCHRONA RĄK – RĘKAWICE ROBOCZE I NIE TYLKO!

Rękawice robocze to jeden z częściej wybieranych środków ochrony indywidualnej. Niezbędne są podczas prac wewnątrz i na zewnątrz budynków, chętnie używane są w zakładach przemysłowych i w domach. W naszym sklepie znajdziesz rękawice ochronne do zadań specjalnych, w każdej klasie, wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Jest 614 produktów.

Pokazano 1-60 z 614 pozycji

Aktywne filtry

RĘKAWICE BHP

Sklep BHP Technik oferuje wybór rękawic roboczych w atrakcyjnych cenach. Nasz asortyment to także inne akcesoria i artykuły BHP, które niezbędne są do wyposażenia stanowisk pracy w różnych branżach. Rękawiczki robocze pozwalają wykonywać pracownikowi obowiązki w magazynach, podczas transportu, obróbki materiałów, przy czyszczeniu i konserwacji maszyn. Można założyć je do prac w ogrodzie i malowania.

Rękawiczki ochronne znajdują zastosowanie także w branży kosmetycznej oraz medycznej. Należy jednak sprawdzić, z jakiego materiału zostały wykonane, dopasować je do zaplanowanych działań i właściwie przechowywać. Interesują Cię trwałe i wygodne rękawice BHP? Sprawdź asortyment sklepu. Nasza odzież robocza spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i jakości, posiada też niezbędne certyfikaty. Przeglądając asortyment, bez trudu stworzysz komplet akcesoriów niezbędnych pracownikom. Wybierz jakość i zapewnij im komfort pracy. Postaw na nasze rękawiczki robocze w konkurencyjnych cenach i ciesz się wygodną oraz bezpieczną pracą.

RODZAJE RĘKAWIC ROBOCZYCH BHP

Rękawiczki spełniające normy BHP tworzą barierę między skórą a szkodliwymi substancjami chemicznymi, biologicznymi, wysoką lub niską temperaturą, działaniem innych szkodliwych czynników i urazami. Mogą być przeznaczone do pracy w konkretnych miejscach np. rękawice warsztatowe lub rękawice spawalnicze, przez co wyróżniają się surowcem, z jakiego powstały, grubością i dodatkowymi zabezpieczeniami np. wyściełaniem. Aby mogły w pełni chronić, należy dobrać odpowiedni ich rodzaj do zaplanowanych prac.

PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA KLASĘ

Wybierając rękawice, pamiętaj, że istnieją trzy klasy ochrony. Pierwsza zapewnia podstawową ochronę przed zabrudzeniami, niewielkimi uszkodzeniami czy otarciami, delikatnymi środkami chemicznymi. Rękawice z tej klasy można stosować podczas prac w przydomowym ogrodzie i w pracach porządkowych. Lepszą ochronę zapewniają rękawice II klasy. Zabezpieczają skórę dłoni przed skaleczeniem. Najwyższa klasa III gwarantuje tzw. pełną ochronę. Oznacza to, że można nosić je podczas pracy z silnie działającymi środkami chemicznymi, biologicznymi, w różnej temperaturze i podczas pracy z napięciem.

PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA MATERIAŁ

Inną kategorią, na jaką możemy zwrócić uwagę podczas zakupu rękawic, jest materiał, z jakiego zostały one wykonane. Rękawice robocze skórzane są najbardziej popularne, a do ich produkcji wykorzystuje się najczęściej naturalne surowce np. bydlęcą czy koźlą skórę. Dzięki swojej uniwersalności nosi się je podczas prac budowlanych, wykończeniowych, monterskich, szlifierskich, podczas prac serwisowych i konserwacyjnych. Rękawice gumowe i z tworzyw oferują dobrą ochronę chemiczną, mają atesty niezbędne do pracy z żywnością, charakteryzują się dużą odpornością na oleje i zanieczyszczenia. Polecamy na przykład rękawice robocze Dragon z czarnego lateksu, które stanowią świetne zabezpieczenie przed mikroorganizmami, a dzięki przedłużonemu mankietowi mogą być wyjątkowo komfortowe i wygodne w użytkowaniu. To wytrzymałe rękawice, które chronią rękę, aż do łokcia i jednocześnie zapewniają pewny chwyt. Niezwykle użyteczne są również rękawice ochronne BHP wykonane z bawełny, poliestru, nylonu lub przędzy.

Rękawice robocze ocieplane to świetna opcja do pracy w miesiącach zimowych. Powlekane lateksem lub gumą, wykonane ze skóry cielęcej i ocieplane polarem zapewniają duży komfort termiczny. Polecane są zawodowym kierowcom, osobom wykonującym prace drogowe i budowlane, pracownikom magazynów. Pomogą ułożyć kostkę brukową czy wykonać prace ziemne. Szeroki wybór rękawic roboczych w naszym sklepie gwarantuje, że każdy znajdzie, potrzebne mu akcesoria.

PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA ZASTOSOWANIE

Innym kryterium, jakie można stosować podczas wyboru rękawic, jest ich przeznaczenie. W naszym sklepie BHP dostępne są między innymi:

  • rękawice jednorazowe, rękawiczki BHP z lateksu, nitrylu, winylu lub folii, idealne do gabinetów kosmetycznych, dentystycznych i placówek medycznych,
  • rękawice taktyczne, wzmacniane, pokryte tworzywem, chroniące kostki dłoni, odpowiednie dla miłośników sportów wyczynowych, militariów, jazdy motocyklem,
  • rękawice termoodporne, przydatne do trzymania ciepłych przedmiotów, rękawice spawalnicze lub rękawice odlewnicze chronią przed pryskającym metalem, uszkodzeniem mechanicznym skóry dłoni,
  • rękawice antyprzecięciowe, do prac szlifierskich i obróbki metali, wszędzie, gdzie mamy kontakt z ostrymi przedmiotami,
  • rękawice elektroizolacyjne, chronią przed napięciem, sprawdzą się jako rękawice monterskie.

Rękawice pozwalają na bezpieczną pracę w trudnych warunkach. Odporne na ścieranie, przebicie, rozciąganie, substancje chemiczne, temperatury, są ważnym środkiem ochrony indywidualnej, o którym nie wolno zapominać. Zapoznaj się z innymi elementami odzieży BHP i akcesoriami w naszym sklepie i skompletuj wyposażenie pracowników. Jako hurtownia rękawic roboczych zapewniamy szeroki wybór rękawiczek odpowiednich dla przedstawicieli wielu branż, jak również osób prywatnych.