Filtruj według

Zabezpieczenia i środki przed upadkiem z wysokości, pasy BHP

Ochrona przed upadkiem z wysokości – Szelki bezpieczeństwa, linki, karabińczyki i nie tylko !

Wśród produktów sprawiających, że nasz praca staje się bezpieczniejsza oraz udaje nam się unikać zagrożeń jakie mogą w niej wystąpić są też te przeznaczone do zabezpieczania się w czasie wykonywanych czynności na wysokości. W tym dziale sklepu posiadamy asortyment, który właśnie służy do zabezpieczenia się w czasie takich prac są to między innymi szelki, linki, karabińczyki, urządzenia do prac na wysokościach. Wybrane modele pozwolą zabezpieczyć się w czasie konkretnych czynności jak np. praca w podparciu, sprzedawane są one osobno dzięki czemu można tworzyć dowolne zestawy zgodne z własnymi potrzebami. Zapraszamy do zapozna się z ofertą.

Jest 45 produktów.

Pokazano 1-45 z 45 pozycji
Aktywne filtry

Zabezpieczenie w czasie prac na wysokości

Zgodnie z przepisami ogólnymi bezpieczeństwa i higieny pracy, pracami na wysokości określa się te wykonywane co najmniej jeden metr nad poziomem ziemi albo podłogi. Prace takie wymagają odpowiednio dobranych zabezpieczeń tzn. sprzętu do prac na wysokościach. Tylko właściwie skonfigurowany sprzęt tego typu oraz użytkowany zgodnie z zasadami zapewnia bezpieczeństwo w czasie takich prac. Produkty służące do tego typu ochrony może spełniać inne normy jak np. EN795 lub EN363. Wybrane normy określają nie tylko ogólne zasady dla całego sprzętu tego typu, ale i też opisują poszczególne modele.

Szelki do prac na wysokościach

W ofercie naszej firmy wyżej wymienione produkty wielu producentów, dzięki czemu mogą posiadać różne konstrukcje, wagę oraz być wykonywane z różnych materiałów. Stanowią one jeden z elementów ochrony przed upadkiem, a dokładniej ubrana jest w nie osoba pracująca w związku z czym ich wygoda jest bardzo ważna ponieważ zwiększa to komfort w czasie wykonywanych prac. Zadaniem szelek jest zapewnienie ciału odpowiedniej pozycji w czasie powstrzymywania spadania oraz odpowiedni rozłożyć siły działające na ciało osoby spadające. W ofercie naszego sklepu zarówno modele wyposażone tylko w pierścień grzbietowy który pozwala na przypięcie z tyłu, ale i też te wyposażone dodatkowo w dwa pierścienie przednie pozwalające na przypięcie od przodu. Bez względu na ilość pierścieni szelki bezpieczeństwa są regulowane na wysokości klatki piersiowej oraz na wysokości ud, a w niektórych modelach również na wysokości ramion. Takie rozwiązanie pozwala na dobra dopasowanie do ciała, które jest niezbędne, aby zapewniały one ochronę w prawidłowy sposób. Szyte są one nićmi poliamidowymi odpornymi na rozciąganie.

Linki do prac na wysokościach

W ofercie różne linki przyłączeniowe do stosowania razem z innymi elementami sprzętu do prac na wysokościach. Występują w różnych długościach np. dziesięć metrów mogą też mieć różne średnice, trzyżyłowe z poliamidu pokrywane rękawem z polietylenu, zakańczane pętlą i supłem blokującym lub w zestawach z zatrzaśnikami. Linki firmy REIS wyposażane dodatkowo we wskaźnik zielony i czarny sygnalizujący stopień zużycia. W naszym asortymencie posiadamy również zaczepy taśmowe do prac na wysokościach, które zależnie od modelu mogą pełnić funkcje podobne do linek. Występują w różnych długościach same z możliwością indywidualnego doboru zatrzaśników jak i z w gotowych zestawach z zatrzaśnikami. Szeroki asortyment naszej firmy produktów tego typu pozwala na dobór z własnymi potrzebami i wymogami, dzięki czemu możliwa jest bezpieczna praca przy zachowaniu jak największego możliwego komfortu czy swobody ruchów. Informacje na temat możliwości zastosowania danego produktu zawarte są w poszczególnych opisach produktów.

Amortyzatory bezpieczeństwa do prac na wysokościach

W dziele naszego sklepu zawierającym produkty zapewniające bezpieczeństwo w trakcie prac na wysokości poza linkami do podpięcia cze zaczepami taśmowymi znajdują się w sprzedaży amortyzatory bezpieczeństwa stosowane w trakcie takich prac. Są to modele składające się z linki lub taśmy z jednej strony, a z drugiem wyposażane w pochłaniacz energii w wersjach umożliwiających na indywidualny dobór zatrzaśników jak i w gotowych zestawach z zatrzaśnikami. Stanowią one połączenie szelek bezpieczeństwa mające za zadanie złagodzenie skutków spadania człowieka z wysokości pochłaniając energię kinetyczną powstałą w momencie spadania.

Urządzenia samohamowne i statywy bezpieczeństwa

W starannie dobranym i szerokim asortymencie sprzętu do ochrony w trakcie prac na wysokościach znajdują się również urządzenia asekuracyjne. Jednym modeli produktów tego typu są samohamowne urządzenia wyposażone w ucho mocujące, w obudowie plastikowej wyposażone w line z drutu ze stali galwanizowanej o różniących długościach zakańczane hakiem stalowym obrotowym. W ofercie również statywy wykony z teleskopowych podpór, zgodnie z normami o czym szczegółowe informacje zawarte szczegółowych opisach produktów tego typu.