Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Dostępne kolory

Dostępne kolory

Rozmiar

Rozmiar

Kombinezony robocze letnie

Kombinezony robocze letnie zostały stworzone z myślą o komforcie pracy w letnie dni. Dlatego też, oprócz wszelkich norm bezpieczeństwa, powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, zapewniających właściwą wentylację.

Kombinezon roboczy można opisać jako połączenie spodni i bluzy. Posiada on zamek błyskawiczny, który przebiega od kroku do szyi, ułatwiając tym samym zakładanie i zdejmowanie. To rodzaj ubrania, które wykorzystywane jest zwykle na budowie, w warsztatach mechanicznych czy zakładach fabrycznych. Kombinezony robocze muszą spełniać normę PN-EN ISO 13688:2013-12.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Czym charakteryzują się kombinezony robocze letnie?

Kombinezony letnie i kombinezony robocze zimowe różnią się od siebie. Odzież robocza przeznaczona na lato, zazwyczaj wykonana jest z lekkiego, oddychającego materiału, który umożliwia swobodny przepływ powietrza i odprowadzanie wilgoci z ciała.

Ochronny kombinezon roboczy na lato ma zwykle luźniejszy krój, zapewniający swobodę ruchów. Posiada także otwory wentylacyjne czy panele z siateczki, umożliwiające przepływ powietrza w strategicznych miejscach, takich jak plecy, pachy czy nogi.

Kolejną cechą charakterystyczną letnich kombinezonów roboczych jest jasna kolorystyka. Jasne kolory odbijają promienie słoneczne.

Jak wybrać kombinezony letnie robocze?

Gdzie szukać kombinezonu roboczego dla pracowników? Odpowiednim miejscem będzie nasz sklep BHP. Zanim jednak dokonamy odpowiedniego zakupu, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

  • Czy pracujesz na zewnątrz, czy wewnątrz?
  • Czy jesteś narażony na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, pył, czy też pracujesz w suchym i czystym środowisku?

Określenie specyfiki pracy pomoże wybrać odpowiedni kombinezon, który spełni Twoje potrzeby.

Wybierając odpowiedni kombinezon, warto wziąć pod uwagę materiał, z którego jest wykonany. Najczęściej kombinezony letnie wykonane są z bawełny, lnu, poliestru czy nylonu. Dobrze jeśli posiadają wzmocnienia w miejscach, które szczególnie narażone są na uszkodzenia, na przykład na kolanach.

Kombinezon letni roboczy powinien także posiadać odpowiednią ilość pojemnych kieszeni, które umożliwiają przenoszenie narzędzi i innych niezbędnych przedmiotów. To zwiększa wygodę i efektywność pracy, pozwalając pracownikowi mieć łatwy dostęp do niezbędnego sprzętu.

Osobom pracującym na zewnątrz w słoneczne dni, kombinezon roboczy powinien oferować ochronę przed promieniowaniem UV, co zapewnia dodatkową ochronę skóry.

Dlaczego warto wyposażyć pracowników w kombinezony letnie?

Odpowiednio dobrany kombinezon ochrony roboczy w wersji letniej może zmniejszyć ryzyko wypadków i obrażeń, co jest kluczowe dla zapewnienia bezpiecznego miejsca pracy.

Kombinezony robocze nadają profesjonalny wygląd i stanowią jednolity strój dla całego zespołu. To ważne zwłaszcza w branżach, gdzie reprezentowanie firmy i zachowanie odpowiedniego wizerunku jest istotne.

Wyposażenie pracowników w kombinezony robocze to inwestycja w bezpieczeństwo, wygodę i wizerunek firmy. Daje to pracownikom poczucie ochrony i profesjonalizmu, co przekłada się na lepszą wydajność i satysfakcję z pracy.