Filtry i pochłaniacze

Filtry i pochłaniacze do masek i półmasek ochronnych

W tym dziale naszego sklepu znajdą Państwo produkty tego typu stanowiące komplety z maskami ochronnymi 3M, SECURA z naszej oferty. W asortymencie wiele modeli różnych zarówno pod względem właściwości, zastosowań czy konstrukcji. Dobierając filtry i pochłaniacze do półmasek ochronnych i do masek całotwarzowych, należy kierować się wymogami danego środowiska pracy.

Jest 59 produktów.

Pokazano 1-59 z 59 pozycji

Aktywne filtry

Filtry do masek, Pochłaniacze do masek

Jako jeden z elementów Środków Ochronny Indywidualnej, dokładniej dróg oddechowych posiadają niezbędne w świetle przepisów Deklaracje Zgodności UE. Dokumenty te poświadczają o posiadanych certyfikatach oraz są podstawą dopuszczenia danego produktu do użytku na terenie Uni Europejskiej. Deklaracje zapewniane są przez producentów pochłaniaczy i filtrów 3M, SECURA i innych. Każdy z modeli może spełniać inne kategorie ŚOI jak i być zgodny z różnymi normami czy posiadać inne właściwości jak np. filtry przeciwpyłowe, a szczegółowe informacje na ten temat zawarte są w poszczególnych opisach produktów oraz w załączanych do nich instrukcjach użytkowania.

Wymienne filtry do masek, pochłaniacze gazowe i nie tylko !

W tym dziale naszego sklepu posiadamy wiele różnych modeli produktów tego typu. W asortymencie produkty różnych marek jak np. pochłaniacze SECURA pasujące do masek i półmasek ochronnych tej marki. Bez względu na producenta mogą one posiadać różne właściwości ochronne jak między innymi:

  • Filtry P1 – zapewniające ochronne przed nietoksycznymi aerozolami w stanach stałych lub ciekłych w stężeniach do 4NDS (w przypadku połączenia z maską do 5NDS)

  • Filtry P2 – chroniące przed średnio toksycznymi i nietoksycznymi aerozolami w stanach płynnych lub stałych i w stężeniach nie przekraczających 10 NDS (w przypadku skompletowania z maską, nie przekraczających 16 NDS)

  • Filtry P3 – zapewniające ochronę przed nietoksycznymi i średnio toksycznymi, wysoko toksycznymi aerozolami w stanach płynnych lub stałych w stężeniach do 20 NDS

  • Pochłaniacze A1 - chroniące przed takimi zagrożeniami jak pary organiczne

  • Pochłaniacze A2 – zapewniające również ochronę przed takimi zagrożeniami jak pary organiczne

  • Pochłaniacze ABE1 – stanowiące ochronę przed zagrożeniami takimi jak pary organiczne, gazy nieorganiczne i kwaśne

  • Pochłaniacze ABEK1 - chroniące przed zagrożeniami takimi jak między innymi pary organiczne, gazy nieorganiczne i kwaśne, amoniak oraz ich pochodne

W naszym asortymencie znajdą państwo również przedfiltry do masek czy li filtry pozwalające na jednoczesne zastosowanie z pochłaniaczem, co jednocześnie ma wpływ na zmianę właściwości ochronnych.