Ochrona oczu i twarzy

Ochrona oczu i twarzy – okulary robocze i nie tylko !

W czasie wykonywania wielu prac niezbędna jest ochrona naszych oczu, twarzy przed różnymi rodzajami zagrożeń. W tym dziale naszego sklepu posiadamy szeroki i starannie dobrany asortyment do zabezpieczenia przed możliwymi zagrożeniami tych części ciała. Nasza oferta pozwala na odpowiedni dobór dla potrzeb każdego klienta. Przy wyborze należy kierować się specyfiką i wymogami w danym miejscu pracy.

Jest 231 produktów.

Pokazano 1-60 z 231 pozycji

Aktywne filtry

Osłony twarzy ochronne BHP

Wszystkie produkty służące do ochrony oczu i twarzy stanowiące Środki Ochrony Indywidualnej posiadają Deklaracje Zgodności UE. Dokumenty te są poświadczeniem certyfikatów oraz stanowią podstawę dopuszczenia danego produktu do użytku na terenie Uni Europejskiej. Deklaracje te zapewniane są przez producentów osłon twarzy, okularów, gogli roboczych REIS i innych. Produkty tego typu mogą być zgodne z innymi kategoriami ŚOI i spełniać wymagania różnych norm między innymi:

  • EN166 – norma to stosowna jest dla wszystkich rodzajów środków ochrony indywidualnej oczu, stosowanych jako zabezpieczenie przed występującymi w miejscach pracy zagrożeniami. Norma ta nie ma zastosowania w wypadku istnienia specyficznych norm, chyba że te normy odwołują się do tej normy. Ochrony oczu wyposażone w szkła korekcyjne nie są wyłączone z zakresu stosowania. Norma ta definiuje parametry określające możliwość zastosowania filtrów i oprawek.
  • EN169 - norma definiująca oznaczenia i wymagania dotyczące współczynnika przepuszczania dla filtrów przeznaczonych do ochrony oczu operatorów spawarek, łuków elektrycznych oraz urządzeń do cięcia strumieniem plazmy i lutospawarek.
  • EN170 – określa ona sposób oznaczania i identyfikacji oraz wymagania dotyczące współczynnika przepuszczania filtrów chroniących przed promieniowaniem nadfioletowym. Opisuje również wskazówki dotyczące wyboru i użytkowania.
  • EN172 – jest to norma określająca oznaczenia i współczynniki przepuszczania oraz odpowiednie metody badań dla filtrów chroniących przed olśnieniem słonecznym.
  • EN175 – ustalająca wymagania dotyczące bezpieczeństwa i metod badań ŚOI używanych do ochrony oczu i twarzy przed szkodliwym promieniowaniem optycznym i innymi specyficznymi źródłami ryzyka lub zagrożeń, występujących zazwyczaj w czasie spawania lub cięcia.

BHPTECHNIK – Sklep/Hurtownia okularów i gogli ochronnych

Nasza oferta środków ochrony wzroku i twarzy pozwala zarówno na zakupy indywidualne detaliczne, jak i na te hurtowe w większych ilościach w konkurencyjnych cenach. W ofercie znajdą Państwo między innymi:

  • Gogle robocze ochronne szczelne, wentylowane, przezroczyste, przyciemniane, rozjaśniające, przeciwodpryskowe, spawalnicze, wyposażone w gumki z regulacją lub bez regulacji.
  • Przyłbice – osłony twarzy spawalnicze i nie tylko. Wyposażane w szybki lub siatki o właściwościach np. przeciwodpryskowe. Dla spawaczy, operatorów kos spalinowych, pilarzy i wielu innych zawodów.
  • Okulary do pracy ochronne – przyciemniane, rozjaśniające, przezroczyste. Przeciwodpryskowe spawalnicze i wiele innych znajdujących zastosowanie zależnie od właściwości w różnych branżach.