OGNIOCHRON – Gaśnice proszkowe, pianowe, śniegowe oraz samochodowe

W tej kategorii proponujemy Ci produkty polskiej firmy Ogniochron. Jest to uznany producent ręcznego sprzętu gaśniczego, który doceniany jest za funkcjonalność oraz niezawodność. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego i wybierz potrzebną Ci gaśnicę. Gwarantujemy duży wybór produktów oraz konkurencyjne ceny!

Jest 20 produktów.

Pokazano 1-20 z 20 pozycji

Ogniochron — gaśnice o różnym przeznaczeniu

Proponujemy szeroki wybór podręcznego sprzętu gaśniczego, który wymagany jest w wielu zakładach pracy. Sklep z gaśnicami to najlepsze miejsce, aby zaopatrzyć się w wysokiej jakości, spełniające normy bezpieczeństwa oraz posiadające niezbędne certyfikaty produkty. Nasze artykuły BHP wykorzystywane są do zapewnienia bezpiecznych warunków pracy w magazynach, warsztatach, halach produkcyjnych i zakładach przemysłowych. W asortymencie dostępny jest sprzęt i artykuły PPOŻ. najwyższej jakości, a najlepsi producenci odzieży roboczej uzupełniają ofertę o odzież i obuwie ochronne.

Produkty firmy Ogniochron w sklepie BHP Technik cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Klienci doceniają wieloletnie doświadczenie tej firmy, również w krajach Unii Europejskiej. Proste w obsłudze i skuteczne, stają się pierwszych akcesorium, po które sięgamy podczas gaszenia pożarów w miejscu pracy, ale również podczas jazdy samochodem. Skuteczność środka gaśniczego, certyfikowany system jakości ISO 9001 gwarantują niezawodność produktów marki Ogniochron.

Jakie gaśnice znajdziesz w sklepie BHP Technik?

Gaśnice są niezwykle ważnym elementem wyposażenia budynków, pojazdów, wszystkich innych miejsc, gdzie istnieje ryzyko pojawienia się ognia. Nasze produkty używane są do gaszenia pożarów różnego rodzaju, takich jak pożary klasy A (paliwa stałe, takie jak drewno, papier, tkaniny), pożary klasy B (paliwa ciekłe, takie jak olej, benzyna), pożary klasy C (paliwa gazowe, takie jak propan, butan), pożary klasy D (metale, takie jak aluminium, magnez) czy pożary klasy F (oleje i tłuszcze roślinne). W ofercie znajdziesz przede wszystkim:

  • - gaśnice proszkowe, charakteryzują się proszkowym środkiem gaśniczym, który wchodzi w reakcję z trzema elementami pożaru: tlenem, paliwem oraz ciepłem, co powoduje przerwanie łańcucha reakcji chemicznych i zgaszenie ognia. Gaśnice te przeznaczone są do gaszenia pożarów klasy A, B i C. Wyróżniają się też prostotą obsługi, a także niskimi kosztami utrzymania, co sprawia, że są popularnym wyborem w przypadku wielu miejsc, takich jak biura, sklepy, hotele, budynki mieszkalne i inne miejsca publiczne. Jednak należy pamiętać, że mogą pozostawić po sobie osad z proszku, co wymaga dokładnego sprzątania po ich użyciu,
  • - gaśnice pianowe, stosowane są do gaszenia pożarów klasy A i B. Charakteryzują się one skutecznością, szybkością działania, a jednocześnie niskim ryzykiem uszkodzenia sprzętu oraz elementów wyposażenia w trakcie gaszenia pożaru. Pianowy środek gaśniczy chłodzi i tłumi płomienie. Używane są tam, gdzie występuje ryzyko pożaru materiałów, takich jak drewno, papier, tekstylia, a także substancji płynnych, takich jak benzyna, olej napędowy i rozpuszczalniki. Nie pozostawiają osadów po użyciu. Jednakże, ze względu na swoje właściwości, nie są zalecane do gaszenia pożarów klasy C (paliwa gazowe), ponieważ mogą spowodować rozprzestrzenienie się płomieni,
  • - gaśnice śniegowe, gaszą pożary klasy A, B i C. Są łatwe w użyciu, nie powodują uszkodzeń wyposażenia podczas gaszenia pożaru. Są szczególnie zalecane do stosowania w pomieszczeniach ze sprzętem elektronicznym, jak również w samochodach, łodziach i innych pojazdach. Nie pozostawiają po sobie osadów, a jednocześnie nie są szkodliwe dla środowiska, co czyni je przyjaznymi dla natury,
  • - gaśnice samochodowe zaprojektowane zostały specjalnie do użytku w pojazdach mechanicznych. Wyróżnia je kompaktowy rozmiar, dzięki czemu można przechowywać je w bagażniku lub pod siedzeniem. Wypełnione są środkiem gaśniczym w postaci proszku lub piany, gaszą pożary klasy A, B i C.
  • - koce gaśnicze, specjalne narzędzia gaśnicze, które służą do gaszenia małych pożarów i zapobiegania rozprzestrzenianiu się ognia. Wykonane są ze specjalnego materiału gaśniczego, takiego jak tkanina szklana. Skuteczne w gaszeniu pożarów klasy A, czyli pożarów paliw stałych, takich jak papier, drewno, tkaniny, czy meble.

Polecamy Ci gaśnice marki Ogniochron 6 kg do gaszenia pożarów grupy ABC. Znajdziesz u nas też gaśnice 12 kg. Zainteresowaniem cieszy się również mniejsza gaśnica gastronomiczna 2 kg, która sprawdzi się w stołówkach, restauracjach i kuchniach. Gasi pożary klasy A, B i F (tłuszczów, olejów roślinnych).