OGNIOCHRON – Gaśnice proszkowe, pianowe, śniegowe oraz samochodowe

OGNIOCHRON to Polska marka, będąca liderem w swojej branży na naszym rynku, ale jej produkty sprzedawane są również w innych krajach Unii Europejskiej. Firma ta zajmuje się produkcją podręcznego sprzętu gaśniczego. Wieloletnie doświadczenie firmy sięgające lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku oraz wdrażane innowacje i zwracanie uwagi na potrzeby klientów, produkty tej marki cenione są za jakość wykonania nawet najmniejszych szczegółów, trwałość, jakość, niezawodność oraz łatwo dostępny serwis. W naszym sklepie znajdą Państwo wiele modeli gaśnic tej marki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Gaśnice OGNIOCHRON

W  szerokiej gamie produktowej tej marki znajduje się wiele rodzajów gaśnic z różnymi środkami gaśniczymi, o różnych wielkościach oraz przeznaczonych do gaszenia różnych grup pożarów. W sklepie hurtowni BHPTECHNIK poza samą odzieżą roboczą, butami ochronnymi znajduje się również sprzęt pozwalający chronić nasze życie i mienie. Są to między innymi produkty opisywanej marki takie jak:

  • Gaśnice 6kg – proszkowe, przeznaczone do gaszenia pożarów grupy ABC. Posiadające stalowy zbiornik pokrywany trwałą powłoką lakierniczą, wyposażone w wskaźnik ciśnienia pozwalający na stałą kontrolę. Wyposażone w wąż z tworzywa, który daje możliwość kierowania strugą środka gaśniczego. Zamontowany jest w nich zawór z możliwością szybkiego otwarcia oraz pozwalający na przerwanie podawania środka. Są one bardzo proste w obsłudze oraz niezawodne. Zależnie od modelu tego typu gaśnice przenośne pozwalają gasić pożary urządzeń elektrycznych o wskazanych wielkościach napięcia. Posiadają one również możliwość wielokrotnego napełniania w wyspecjalizowanych i autoryzowanych serwisach. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych modeli znajdują się w ich szczegółowych opisach.
  • Gaśnice samochodowe – jedne z najbardziej popularnych modeli 1kg, zależnie od modelu w komplecie z uchwytem. Są one proszkowe przeznaczone do gaszenia pożarów grupy BC. Posiadające zbiornik stalowy pokrywany trwałą powłoką lakierniczą. W przypadku modelu tego typu jedno kilogramowego tej marki zbiornik nie podlega badaniom UDT oraz posiada możliwość wielokrotnego napełniania w Autoryzowanych Zakładach Serwisowych. Są one proste w obsłudze i niezawodne w działaniu. Dodatkowo wśród gaśnic tej marki w ofercie naszego sklepu znajdują się również modele 6 kg znajdujące w zastosowanie w samochodach ciężarowych.
  • Gaśnice pianowe – oferta naszego sklepu to różne modele producenta gaśnic OGNIOCHRON. Są to też modele wypełniane środkiem gaśniczym w postaci piany. Jednym z modeli tego typu tej polskiej marki znajdującym się w ofercie naszego sklepu jest „gaśnica gastronomiczna” 2 L. Jest ona przeznaczona dogaszenia pożarów grupy ABF, posiadająca środek gaśniczy FUREX CASA przeznaczony specjalnie do zwalczania pożarów w gastronomi oraz w kuchniach domowych. Środek to po rozpyleniu w specjalnej dyszy tworzy pianę, która charakteryzuje się odpornością na wysoką temperaturę oraz dzięki swoim właściwością nie powoduje gwałtownego wyrzutu tłuszczu. Dodatkowo środek ten stwarza warstwę izolacyjną piany która jest zabezpieczeniem przed ponownym zapłonem. Można nią gasić również urządzenia elektryczne pod napięciem do 1 kV z odległości minimum 1 metra. Jej czas działania to 6 sekund, a skuteczność gaśnicza 5A 34B 25F. Najczęściej stosuje się ją w kuchniach, stołówkach oraz restauracjach. Szczegółowe informacje na temat tego modelu oraz innych wypełnianych tym środkiem gaśniczym zawarte są w ich poszczególnych opisach, zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

  • Gaśnica śniegowa – są to różne model tego producenta o innych masa wypełniane tym typem środka gaśniczego. Jednym  z modeli tego typu jest pięciokilogramowy przeznaczony do gaszenia do gaszenia pożarów grupy B. Posiadający głęboko tłoczony stalowy zbiornik bezszwowy pokrywany powłoką lakierniczą. Wyposażona ona jest w wąż gumowy zakańczany prądownicą co ułatwia kierowanie strumieniem środka gaśniczego. Jej czas działania to 9 sekund a skuteczność gaśnicza 55 B. Znajduje ona zastosowanie między innymi w lakierniach, energetyce, magazynach, halach przemysłowych.

  • Agregat gaśniczy – przewoźna gaśnica proszkowa – wyposażana w zawór odcinający z wskaźnikiem ciśnienia ułatwiającym kontrolę gaśnicy oraz w pięciometrowy wąż zakańczany  prądownicą umożliwiającą odpowiednie kierowanie strugą środka gaśniczego. Posiada ona możliwość wielokrotnego napełniania zgodnie z wskazówkami producenta. Ma ona stalowy głęboko tłoczony zbiornik pokryty farbą poliestrową odporną na promienie UV.  Posiada skuteczność gaśniczą A II B C. Model tego typu znajduje zastosowanie na stacjach benzynowych, w dużych zakładach przemysłowych, w zakładach papierniczych, w fabrykach mebli i wielu innych miejscach.
  • Koc gaśniczy – wykonany z wytrzymałego materiału czyli tkaniny szklanej. Jeden z podstawowych środków gaśniczych.

BHPTECHNIK.PL – Sklep z gaśnicami