Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Ochronniki słuchu

Ochrona słuchu – Ochronniki słuchu

Jednym ze skutecznych sposobów ochrony przed hałasem są dobrze dobrane ochronniki słuchu. W tej kategorii znaleźć można niezbędne akcesoria, których zadaniem jest tłumienie wysokich i niskich dźwięków szkodliwych dla ludzkiego ucha. Zainteresowanym proponujemy profesjonalne ochronniki słuchu aktywne i niezawodne ochronniki słuchu pasywne.

Jest 89 produktów.

Pokazano 1-60 z 89 pozycji

Aktywne filtry

Ochronniki słuchu BHP

Niezwykle ważne jest dbanie o słuch, wzrok i drogi oddechowe w miejscu pracy. Dlatego wykonując obowiązki w niekomfortowych warunkach, należy sięgnąć po odpowiednie artykuły BHP. Hałas obecny jest na co dzień w wielu zawodach, towarzyszy użytkowaniu sprzętu i maszyn. Długotrwałe narażenie na nieodpowiednie dźwięki może nieodwracalnie uszkodzić słuch, zwłaszcza gdy przekraczają one dopuszczalne normy. Środki ochrony słuchu są podstawowym sprzętem, który pomaga zneutralizować szkodliwe działanie fal dźwiękowych. Jednak istotne jest odpowiednie dopasowanie ochrony słuchu do rodzaju hałasu oraz jego natężenia. W przypadku wyboru takiego sprzętu warto zwrócić uwagę na parametry takie jak dB i Hz.

Nasz sklep BHP oferuje asortyment przydatny w maszynowniach, budownictwie, przy produkcji, podczas prac konserwacyjnych i serwisowych. Ochronniki muszą być noszone wszędzie tam, gdzie występuje duże natężenie fal dźwiękowych, zarówno krótkotrwałe, jak i długotrwałe. Środki ochrony słuchu dostępne w naszej ofercie są jednorazowe i wielorazowe. Razem z pozostałym sprzętem stanowią barierę przed szkodliwymi czynnikami, dzięki czemu praca przebiega nie tylko w bezpiecznych, ale i komfortowych warunkach. Polecamy kilka rodzajów ochronników słuchu przystosowanych do użytkowania na różnych stanowiskach.

Ochrona słuchu w BHP Technik

Utrata słuchu to ogromne zagrożenie i często diagnozowana przypadłość, której da się uniknąć, stosując odpowiednie ochronniki słuchu. Redukcja hałasu zwiększa też wydajność pracowników. Ochrona słuchu niezbędna jest w każdym miejscu, gdzie pracownik wystawiony jest na natężenie hałasu powyżej 85 dB. Zarówno dźwięk impulsywny, krótkotrwały (wybuch), jak i przedłużający się (pisk) może doprowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu. Aby temu zapobiec, wszystkim zainteresowanym udostępniamy najpopularniejsze formy ochrony narządu słuchu: nauszniki ochronne przeciwhałasowe oraz wkładki, inaczej stopery do uszu.

Nauszniki przeciwhałasowe

Nauszniki to najczęściej wybierany sprzęt ochrony słuchu, który cieszy się popularnością ze względu na łatwość użytkowania i uniwersalność poszczególnych modeli. W naszym asortymencie znaleźć można proste modele, oraz warianty, do których produkcji wykorzystano zaawansowane technologie i rozwiązania. Aktywne ochronniki słuchu to słuchawki, które blokują szkodliwy poziom hałasu, ale przepuszczają inne dźwięki. Można więc swobodnie prowadzić konwersację, bez obaw, że hałas maszyn spowoduje nieodwracalne uszkodzenia. Pasywne ochronniki słuchu blokują z kolei wszystko. Dlatego dobierając nauszniki do stanowiska, warto uwzględnić ten aspekt. W sytuacji, gdy ważna jest komunikacja z innymi pracownikami, lepszym rozwiązaniem będą aktywne modele. Zwiększają one bezpieczeństwo wykonywanych obowiązków. Polecamy m. in.:

  • nauszniki przeciwhałasowe składane,
  • nauszniki przeciwhałasowe dla myśliwych,
  • nauszniki ochronne nakarkowe,
  • nauszniki przeciwhałasowe dla dzieci.

Wszystkie modele zapewniają odpowiednią ochronę słuchu, wyłapują i blokują nawet dźwięki o niskim natężeniu. Dzięki regulowanym pałąkom łatwo dostosować je do użytkownika. Opaska sprawia, że można nakładać je na kask i nosić z goglami ochronnymi. Zapewniają komfort noszenia w zróżnicowanych warunkach. Dobrze przylegają i nie spadają nawet przy wykonywaniu gwałtownych ruchów. Szeroki asortyment kolorów, rozmiarów i materiałów, z jakich je wykonano, ułatwi dobranie nauszników do każdego stanowiska.

Wkładki przeciwhałasowe

Ciekawym rozwiązaniem są również douszne wkładki przeciwhałasowe, które sprawdzą się w każdym głośnym środowisku oraz na co dzień. Dzięki swojej budowie są bardzo wygodne i proste w użyciu. Polecamy szczególnie neonowe stopery przeciwhałasowe, które dzięki barwie bardzo łatwo zlokalizować i przez to trudniej je zgubić. Wykonane są z wolno rozprężającej się pianki poliuretanowej zapamiętującej kształt kanału słuchowego, więc lepiej dostosowują się do ucha i z czasem stają się niemal niewyczuwalne.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również wkładki na pałąku, które naśladują nauszniki, ale są o wiele lżejsze. Łatwiej je nałożyć na hełm, są też wielokrotnego użytku. Zatyczki do uszu można włożyć do kanałów słuchowych bez konieczności rolowania. W sklepie dostępne są również:

  • zatyczki widoczne dla wykrywaczy metali,
  • wkładki przeciwhałasowe z regulowaną siłą tłumienia,
  • zapasowe końcówki wymienne do wkładek na pałąku.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu BHP Technik! Gwarantujemy atrakcyjne ceny i szybką dostawę. Masz pytania dotyczące produktu? Skontaktuj się z nami! Chętnie doradzimy w wyborze najlepszego dla Ciebie i Twoich pracowników produktu.