Hełmy i kaski ochronne

Hełmy ochronne i kaski ochronne

W dziale naszego sklepu zawierającym produkty służące do ochrony głowy przed możliwymi wystąpieniami zagrożenia w miejscu pracy, zawiera wiele produktów. W tej podkategorii wyżej wymienionego działu sklepu wybiorą Państwo spośród wielu modeli zarówno podstawowych jak i hełmów specjalistycznych ochronnych. Przy wyborze należy kierować się specyfiką i wymogami w danym miejscu pracy.

Jest 50 produktów.

Pokazano 1-50 z 50 pozycji

Aktywne filtry

Hełmy ochronne BHP

Wszystkie produkty stanowiące Środki Ochrony Indywidualne zgodnie z przepisami powinny posiadać Deklarację Zgodności UE, dokumenty tego typu są poświadczeniem certyfikatów oraz stanowią podstawę dopuszczenia danego produktu do użytku na terenie Uni Europejskiej. Dokumenty te zapewniane są przez producentów hełmów ochronnych MSA, REIS, UVEX, 3M i innych. Wybrane modele tego typu produktów mogą być zgodne z różnymi kategoriami ŚOI oraz spełniać wymogi różnych norm np. EN395.

Przemysłowe hełmy ochronne – Hurtownia hełmów ochronnych

Oferta naszej firmy pozwala zarówno na detaliczne zakupy indywidualne jak i na hurtowe zakupy firmowe w większych ilościach, stałych dostawach poprzez zapytania ofertowe. W asortymencie produkty wielu marek między innymi:

 • Hełmy ochronne REIS – polskiego producenta firmy RAW – POL, w asortymencie tej marki modele w kolorach: czerwony, biały, pomarańczowy, zielony, szary, niebieski, żółty w wersjach pełnych lub wentylowanych. Hełmy z paskiem - w modele pozwalają na dołączanie akcesoriów z asortymentu tej marki np. przyłbic, osłon szyi, nauszników, pasków, dzięki temu zwiększa się ich funkcjonalność, właściwości ochronne oraz możliwości zastosowania.
 • Hełmy ochronne 3M – produkty światowej marki, rozpoznawalnej i cenionej za jakość. Popularny model tego producenta to PELTOR. W asortymencie tej marki hełmy z pokrętłem lub z ściągaczem występujące w wielu kolorach np. biały, czerwony, niebieski, żółty. Wybrane modele pozwalają na dołączenie dedykowanych nauszników, przyłbic, osłon szyi, pasków marki 3M.
 • Hełmy ochronne UVEX – w asortymencie tego producenta poza standardowymi modelami produkty z odsuwaną wentylacją, pokrętłem o sportowym wyglądzie w kolorach pomarańczowym, niebieskim, czarnym, białym.

Przemysłowe hełmy lekkie – czas użytkowania hełmów

Stosowanie hełmów dozwolone jest w okresach zdefiniowanych przez ich producentów, czas ten to zazwyczaj od 3 do 5 lat. Jednak należy pamiętać, że w przypadku widocznych uszkodzeń lub po silnych uderzeniach powinny być one wycofywane z użytkowania, ponieważ zakazane są jakiekolwiek samodzielne modyfikacje czy naprawy produktów tego typu.

Co oznacza kolor hełmów ochronnych ?

Pod kolorem produktów z tego działu sklepu może się kryć funkcja pełniona przez jego użytkowania lub firma w jakiej pracuje dzięki temu szybko można stwierdzić kto jest za co odpowiedzialny w konkretnym miejscu pracy. Przykładem może być branża budowlana w której ogólnie przyjęte jest, że:

 • Hełm ochronny żółty – zazwyczaj stosowany jest on przez pracowników generalnego wykonawcy na danej budowie
 • Hełm ochronny niebieski – używany zazwyczaj przez pracowników fizycznych firm podwykonawczych, pracujących na zlecenie generalnego wykonawcy na danej budowie.
 • Hełm ochronny biały – modele w tych kolorach są używane one zazwyczaj przez inwestorów, kierowników, ale również gości na danej budowie.
 • Hełm ochronny czerwone – produkty tego typu w tym kolorze przeznaczone są zazwyczaj przez praktykantów przyuczających się do zawodu.
 • Hełm ochronny pomarańczowy – używany prze pracowników związanych z branżą BHP na danej budowie

Czapka hełm, hełmy ochronne z tworzywa ABS i nie tylko !

Produkty z tego działu sklepu można rozróżnić pod wieloma względami np. pod względem: materiału z którego zostały wykonane, konstrukcji (hełmy z więźbą czteropunktową), właściwości ochronnych, przeznaczenia, koloru, marki czy też spełnianych norm (np. EN112). Dzięki temu znajdują one zastosowanie w wielu branżach między innymi budownictwo, logistyka, transport, magazynowanie, produkcja.

Kaski alpinistyczne i inne !

W szerokim i starannie dobranym asortymencie produktów z tego działu sklepu poza tymi standardowymi w ofercie znajdą też te specjalistyczne dedykowane dla wybranych branż między innymi:

 • Hełmy do pracy na wysokościach – wyposażone w krótkie daszki zapewniające dobrą widoczność do góry, z czteropunktowym paskiem podbródkowym, hełmy z więźbą sześciopunktową, wybrane modele posiadają wizjery oraz ochronę przed zagrożeniami elektrycznymi
 • Hełm z przyłbicą – modele występujący w różnych kolorach jak i o różnych właściwościach wyposażone na stałe w przyłbice otwieraną lub wizjer oraz wersje produktowe z możliwością domontowania tego typu elementów dedykowanych dla konkretnej marki.
 • Hełmy dla pilarzy – model wyposażony w otwieraną wymienną przyłbice z siatki oraz nauszniki ochronne i materiałową osłonę szyi.