Jak wybrać odpowiednie obuwie ochronne?

Autor: Marcin Szymczak Kategoria: Główna kategoria Opublikowano:
Jak wybrać odpowiednie obuwie ochronne?

Buty robocze to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego pracownika. Jak wybrać odpowiednie obuwie ochronne? Przede wszystkim biorąc pod uwagę ich zastosowanie. Na rynku istnieje bowiem wiele różnych rodzajów takiego obuwia, zatem wybór nie jest prosty!

Klasy obuwia roboczego

Poszczególne rodzaje butów roboczych odznaczają się przede wszystkim różnymi właściwościami. Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, jakie buty robocze wybrać. Buty do pracy powinny być dobrane przede wszystkim z uwagi na wykonywane przez danego pracownika czynności; warto myśleć również o stopniu niebezpieczeństwa pracy oraz możliwym ryzyky wystąpienia urazu.

Zainteresowani takim obuwiem mogą zdecydować się na przykład na obuwie bezpieczne (S). Posiada ono podnosek, który z powodzeniem może wytrzymać nacisk równy 200 J. Część ta jest na dodatek odporna na ściskanie z siłą przynajmniej 15 KN.

Istnieje również obuwie ochronne (P). To buty, które posiadają podnoski wytrzymujące nawet uderzenie z energią 100 J. Ochraniają one również skutecznie przed ściskaniem - również takim, które posiada siłę 10 KN.

Osoby zastanawiające się jakie buty do pracy w magazynie, mogą wybrać na przykład obuwie zawodowe (O). Nie posiadają one podnosków, zatem można je ubierać jedynie w miejscach, w których nie zachodzi ryzyko zmiażdżenia stopy.

Jakie buty do pracy w magazynie?

Dobierając obuwie ochronne należy przede wszystkim brać pod uwagę miejsce, w którym będzie ono użytkowane. Rodzaje butów roboczych są bowiem dopasowane bezpośrednio do ich przeznaczenia.

W przypadku niebezpieczeństwa urazów mechanicznych stóp doskonałym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w obuwie bezpieczne. Znacznie mniejsze ryzyko działania skrajnych temperatur czy substancji toksycznych pozwala już na użycie obuwia zawodowego, które jest lżejsze i chroni stopę w znacznie mniejszym stopniu. 

Jak dobrać rozmiar obuwia roboczego?

Decydując się na zakup butów roboczych konieczne będzie odpowiednie ich dobranie. Warto pamiętać, że rodzaje butów roboczych powinny być dopasowane do wykonywanych czynności. Nie można jednak zapomnieć również o tym, że obuwie robocze musi być wygodne. Chodzenie w zbyt małych i uciskających butach przez wiele godzin może mieć naprawdę poważne skutki.

Kupując różnego rodzaju artykuły bhp w naszym sklepie - na przykład obuwie, warto sprawdzić najpierw rozmiar swojej stopy. Wystarczy zmierzyć jej długość oraz szerokość za pomocą wybranej miarki. Nasz sklep bhp posiada na stronie internetowej rozmiarówkę, która z pewnością będzie bardzo pomocna przy wyborze obuwia. 

Dostępne w naszym sklepie obuwie robocze odznacza się najwyższą jakością. Warto jeszcze dodać, że w naszym asortymencie do kupienia jest również odzież robocza, która gwarantuje bezpieczeństwo oraz zapewnia komfort jej użytkowania. Odpowiednio dobrana odzież oraz obuwie to w wielu zawodach wymóg. Zapobiega ona bowiem występowaniu różnego rodzaju uszkodzeń ciała - na przykład na skutek awarii maszyny czy zwyczajnego błędu ludzkiego.

Komentarze

Zostaw komentarz