Okulary ochronne do pracy: które są najlepsze?

Autor: Marcin Szymczak Kategoria: Główna kategoria Opublikowano:
Okulary ochronne do pracy: które są najlepsze?

Posiadanie odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego ciało przed uszkodzeniem jest w przypadku niektórych zawodów konieczna. Ważne są między innymi okulary ochronne do pracy, których noszenie może zapobiec wielu niepożądanym sytuacjom. Jakie okulary ochronne będą najlepsze? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Okulary ochronne do pracy ciągłej – jakie wybrać?

Okulary do szlifowania bądź wykonywania innych prac mogących zagrozić naszym oczom, są istotnym elementem wyposażenia każdego pracownika. Nie w każdym przedsiębiorstwie przestrzega się przepisów bhp. Okulary ochronne są koniecznością; bez nich nie powinno się w ogóle rozpoczynać takich prac, jak lutowanie czy wspomniane już spawanie.

Jakie okulary ochronne wybrać? Taki element ma chronić przed opiłkami bądź pomniejszymi elementami, które mogą wpaść nam do oczu. Najlepiej wybrać okulary z uszczelką, które będą idealnie przylegały do naszej twarzy. Warto zwrócić uwagę także na regulowany nosek oraz nieparujące szkła – te ostatnie powinny być wykonane z twardego materiału, który zapobiegnie porysowaniom. Ogromne znaczenie w kontekście wykonywania danej pracy ma również kolor szkła.

Okulary ochronne do koszenia i spawania – jaki kolor szkła wybrać?

Zainteresowany zakupem okularów ochronnych ma do wyboru wiele rodzajów kolorów, które różnią się od siebie funkcjami. Szkła przeźroczyste ułatwiają rozpoznawanie barw, szare chronią przed słońcem, żółte zwiększają kontrast, a lustrzane odbijają światłość. Klienci mogą również kupić okulary polaryzacyjne, które nie tworzą odblasków.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając okulary do pracy? Takie elementy nie powinny w żaden sposób ograniczać pola widzenia czy przeszkadzać w czasie wykonywanej pracy. Bardzo ważny jest też komfort widzenia; dostosowanie koloru szkieł znacząco ułatwia pracę, więc warto zwrócić na to szczególną uwagę.

Należy pamiętać także o tym, że pracownicy z wadą wzroku powinni zostać wyposażeni w okulary korekcyjne. Nie zastępują one w żadnym razie okularów ochronnych do pracy, gdyż nie chronią przed opiłkami metali czy innymi niepożądanymi elementami. Przedostanie się takiego drobiazgu do oka może mieć fatalne konsekwencje; wystarczy chwila nieuwagi, by znacząco pogorszyć sobie wzrok bądź spowodować inne problemy.

Jeśli chcesz zapewnić sobie bądź swoim pracownikom odpowiednią ochronę w czasie wykonywania pracy, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Sklep BHP TECHNIK posiada w asortymencie wyłącznie produkty najwyższej jakości, które sprawdzają się niezawodnie podczas lutowania, spawania, koszenia, a także wielu innych czynności. Szczególną uwagę warto zwrócić na okulary ochronne. Osoby z wadą wzroku powinny sprawdź nasze okulary ochronne korekcyjne. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami. Chętnie doradzimy również klientom najlepsze rozwiązania, dostosowane bezpośrednio do wykonywanego zawodu. Nasz sklep BHP to gwarancja bezpieczeństwa w czasie pracy.

Komentarze

Zostaw komentarz