Ubrania robocze na zimę - jakie wybrać?

Autor: Marcin Szymczak Kategoria: Główna kategoria Opublikowano:
Ubrania robocze na zimę - jakie wybrać?

Chłodne miesiące stawiają przed nami wiele wyzwań pogodowych, jeśli chodzi o pracę na zewnątrz i konieczność zmiany garderoby. Odzież robocza na zimę często staje się nie tylko kwestią wygody, ale także bezpieczeństwa i efektywności w pracy. Warto więc zastanowić się, jakie ubrania wybrać, aby móc skutecznie wykonywać zadania nawet w najbardziej mroźne dni.

Dlaczego warto inwestować w odpowiednią odzież roboczą na zimę?

Inwestowanie w wysokiej jakości odzież roboczą na zimę przynosi wiele korzyści. I to zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy. Po pierwsze, profesjonalne ubrania robocze na zimę poprawiają komfort pracy, eliminując negatywne skutki ekstremalnych warunków atmosferycznych. Po drugie, zapewniają ochronę przed niebezpieczeństwami związanymi z niskimi temperaturami, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia pracownika. Dobrze dobrane do użytkownika ubranie robocze na zimę wykonane z odpowiednich materiałów chroni przed przenikającym chłodem, deszczem i śniegiem, a tym samym minimalizuje ryzyko wyziębienia czy odmrożeń. Po trzecie, profesjonalna odzież robocza wpływa pozytywnie na wizerunek firmy, świadcząc o trosce o pracowników.

Cechy dobrej odzieży roboczej na zimę

Ubrania robocze na zimę powinny spełniać kilka podstawowych kryteriów. Przede wszystkim muszą być izolowane termicznie oraz wodoodporne. Wynika to z faktu, że praca w niskich temperaturach, zwłaszcza na zewnątrz, zwiększa ryzyko wystąpienia wielu niebezpiecznych dla zdrowia chorób. Dodatkowo dobra odzież robocza na zimę przepuszcza powietrze, co pozwala na utrzymanie komfortu cieplnego oraz ograniczenie pocenia się. Z kolei materiały użyte do produkcji zimowych ubrań powinny być nie tylko trwałe, ale także łatwe do czyszczenia.

Rodzaje odzieży roboczej na zimę

Dobrze wyposażony sklep BHP, taki jak BHP Technik, ma w swoim asortymencie różne rodzaje odzieży roboczej na zimę, którą łatwo dostosować do obowiązków wykonywanych przez pracownika. Warto pamiętać, że dobrze dobrana odzież, ale również artykuły BHP i inne akcesoria wymagane są przepisami prawa, ale również wpływają na efektywność pracowników. Jaka odzież robocza powinna znaleźć się w Twojej firmie?

Kurtki i płaszcze robocze

Kurtki i płaszcze robocze stanowią pierwszą linię obrony przed zimnem. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na izolację termiczną oraz dodatkowe elementy, takie jak regulowane kaptury czy mankiety. Polecamy na przykład kurtkę roboczą pilotkę REIS ICEBERG 4w1 z odpinaną podpinką i rękawami. Zakończona ściągaczem z licznymi kieszeniami, może sprawdzić się jako bezrękawnik w budynku i ocieplana kurtka do pracy na zewnątrz.

Koszule ocieplane

Pracującym w ogrodach czy przy pracach drogowych przydadzą się z pewnością również wygodne koszule ocieplane ochronne na przykład KFTOP REIS. Zapinane na guziki z kieszeniami mogą być noszone również wczesną jesienią jako kurtka.

Spodnie robocze

Spodnie robocze na zimę muszą być nie tylko wygodne, ale i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Wodoodporne i ochronne, zapewnią komfort pracy w każdym środowisku. Ocieplane spodnie ochronne REIS PROMASTER z kieszeniami na rzepy, miejscem na wkładki nakolannikowe sprawdzą się na budowie czy podczas robót drogowych. Ciekawą opcją są również ocieplane ogrodniczki lub kombinezony.

Buty robocze z izolacją

Dobre buty robocze na zimę to podstawa. Warto wybierać te modele, które są nie tylko ciepłe, ale również wytrzymałe i odporne na śliskie podłoża. Buty robocze PPO Winter lub wysokie buty REIS BRNORDREIS zadowolą najbardziej wymagających!

Rękawice robocze

Rękawice robocze, podobnie jak buty, powinny być termiczne i wytrzymałe na uszkodzenia. Zimowe rękawice robocze olejoodporne DRAGON SANDOIL-WIN lub ocieplane zimowe rękawice Mechanics RMC-LIZARD polecane są drogowcom, kierowcom czy pracownikom warsztatów.

Czapki i kaptury robocze

Kaptur, czapka robocza, polarowa osłona twarzy czy opaska to dodatkowa warstwa ochronna przed zimnem dla naszej głowy, która przez minimalną ilość tkanki tłuszczowej jest szczególnie narażona na wyziębienie. Czapka termoaktywna BRUBECK czy czapki REIS ocieplane materiałem 3M będą cennym dodatkiem do wyposażenia wszystkich pracowników wykonujących obowiązki na dworze.

Jak dobrać odpowiednią odzież roboczą na zimę?

Zakup ubrania roboczego na zimę powinien być dobrze przemyślany. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby pracowników oraz warunki pracy. Dokładne pomiary ciała pomogą dobrze dopasować rozmiar ubioru, a sprawdzenie szczegółowych opisów produktów — wybrać te o optymalnych dla nas właściwościach.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej odzieży roboczej na zimę to inwestycja, która zwróci się szybko w formie zwiększonego komfortu i bezpieczeństwa pracy. Dzięki temu możliwe jest skuteczne stawienie czoła wyzwaniom, jakie prezentuje przed nami zima. Odzież robocza, aby dobrze służyła przez długi czas, powinna być też systematycznie czyszczona, zgodnie z instrukcją producenta.

Komentarze

Zostaw komentarz